חייגו עכשיו
050-8652302
חייגו עכשיו
ראשיבלוגשיווק באינטרנט על ציר הזמןזה התוכן שלך – שלא יעתיקו אותך!

התוכן הוא המלך וכולם רוצים להיות המלך. אם יש לך תוכן מקורי , כנראה שמישהו שם רוצה אותו לעצמו.

בעולם המודרני נאמר כבר הכל, ובעולם הווירטואלי בטח ובטח נכתב כבר הכל . מאות אלפי מאמרים שעולים לרשת מדי יום סוגרים את הפינה הזאת. עם זאת לכל אחד יש קול ייחודי. והוא משקיע הרבה מאמצים ואנרגיה על מנת להשמיע אותו ולתקשר את עמדותיו ללקוחות, קולגות, גולשים, מתעניינים ובעלי מקצוע אחרים. כולם מייצרים תוכן. אנשי רוחף בעלי עסקים, אנשים פרטיים ואנשים ציבוריים. לאחרונה גם רובוטים החלו לחטוא בכתיבה.

הבעיה : גניבת תוכן

מאז שחר ההיסטוריה האדם מחפש קיצורי דרך. זו התכונה שהביאנו עד הלום. עם זאת לפעמים הנטייה הזו לחיים קלים גורמת לנו לעשות מעשים שאינם עולים בקנה אחד עם המוסר. בעולם התוכן , המעשה הזה נקרא גניבה ספרותית או בשמה היפה יותר פלגיאט.

עם זאת חשוב לזכור כי כולם מושפעים מכולם וההשראה היא המפתח להתפתחות אומנותית. לא כל פעם שמישהו מעלה רעיון או משתף משפט דומה הוא נחשב למעתיק. ההיפך , לעיתי ם זו נחשבת מחמאה שאין שניה לה בעולם התוכן ויש לעודד אותה.

הפתרון : איתור תוכן מועתק

ישנן מספר דרכים לאתר תוכן מועתק כאשר הקלה והזולה שבהם היא שימוש בהתראות גוגל. בחר מספר פשטי מפתח מהתוכן שלך ובקש מגוגל להודיע לך ברגע שהוא מאתר את המשפטים ההלו באתרים אחרים , שאינם שלך . דרך נוספת היא להשתמש בתוכנות ואתרים שעוסקים בדיוק בנושא זה. אחד מהם הוא   Plagtracker.com והוא הפלטפורמה המובילה כיום לאיתור תוכן גנוב. הוא מתריע על גניבת תוכן ומאפשר לך לדעת מי גנב מתי וכיצד לפעול על מנת לטפל בו.

מה עושים ? צעד צעד

1. תיעוד – תעד את הגניבה הספרותית באתר או התוכנה שעושה שימוש בתוכן שלך . יש לעשות זאת לפני יצרית קשר עם הגנב על מנת שלא יעלים ראיות

2. אם מי שהעתיק אותך לא הודיע לך אך עדין טרח לציין אותך כמקור , לא מדובר בגניבה ספרותית, עם זאת , מותר לך לדרוש ממנו להסיר את התוכן .

3. במידה והתוכן המועתק לא כולל קרדיט לכותב המקורי , הרי הוא אתה , שלח הודעה בה אתה דורש שיורידו את התוכן. שלח הודע זו גם לחברת האחסון ו לפלטפורמה המארחת, אם מדובר על אתר בלוגים או רשת חברתית מבוססת תוכן .

4.הגשת תלונה לגוגל  גם דרך יעילה מאד. גוגל מתייחסים בכובד ראש להעתקת תוכן ויכולים לנקוט צעדים חריפיפ נגד המעתיקים , במיוחד אם מדובר בתוכן שנועד לשפר מיקום במנוע החיפוש שלהם.

5. פנה לעורך דין המתמחה בזכויות יוצרים – זכור, נתיב זה עולה לא מעט כסף

לסיכום :

צור תוכן מקוריי אותנטי מעניין ומועיל ואל תתפתה לעסקאות בשטח. . שמור עליו שלא יעתיקו או יגנבו אותו ממך ויעשו בו שימוש באתרים אחרים אך זכור שזה חלק מהחיים ועולם המידע והתוכן הפך את פעולת העתקה והגניבה לקל יותר לביצוע אך קל יותר לאיתור. בצע בדיקות תקופתיות ואל תשכח לקחת את הגניבה כמחמאה אמתית לכישורי הכתיבה והתוכן שלך.    קבע פגישה ונייצר שיחה.

    חייג עכשיו 050-8652302
    ×