חייגו עכשיו
050-8652302
חייגו עכשיו
ראשיבלוגעולם הפרסום מלא אנשים מוכשריםעשרת הדיברות לניהול מדיה חברתית – הגרסה המוזיקלית

קראנו, חקרנו, אספנו, ניתחנו, בדקנו, ניסינו, והנה המסקנות :

עשרת הדברות לניהול עמוד הפייסבוק שלך בפרט והתנהלות במדיה החברתית בכלל. אמרו את זה קודם, לפני, זה לא משנה ,  כי הפעם אנחנו גם עושים את זה דרך שירים, חלקם טובים וחלקם מצוינים, שהופכים את זה לכיף ועוזרים  לזכור או לפחות להנות.

 • רואים רחוק רואים שקוף – ניהול עמוד פייסבוק שקול לניהול מערכת יחסים ואת זה לא ניתן לעשות בשיטה של קמפיין. זו פעילות מתמשכת שלא תגמר לעולם. מדובר על ריצה למרחקים ארוכים ולא על ניצול מהיר של הזדמנויות. אל תעלה פוסטים כאילו אין מחר אלא כאילו אתה הולך לעשות זאת כל החיים. תחשוב מרתון. תחשוב מסע במדבר. תשמור כוחות. תהיה מוכן לטעויות בדרך. ותזכור שאתה לא הולך לסיים את זה , ולכן אתה חייב למצוא דרך ליהנות מזה. תהיה שקוף וברור בנוגע למי שאתה ומה אתה רוצה להגיד ואת מי אתה רוצה להרשים. זה יעשה לך המון סדר ויחסוך המון עבודה מיותרת
 • סדר יום – בחר לך אג’נדה, תתמקד בערכים שאתה מסוגל להכיל והקהל מסוגל להתחבר אליהם. ודא שהסדר יום שלך ושל הקהל שלך צועדים באותו שביל ונפגשים לעיתים קרובות ואמץ לך  אסטרטגיה עם יעדים ותחזיות ומקרים ותגובות. התנהלות תגובתית לפי תחושת בטן תביא אותך למצב בו אתה משנה פרצוף על בסיס כל לייק . הפייסבוק והמדיה החברתית צריכים להיות רק עוד זרוע מתמנון הפרסום שלך ולא חלום באספמיה על עולם מקביל.
 • sound of silence – תקשיב ואז תגיב : אנשים אוהבים לדבר. במיוחד על עצמם ועל מה שמטריד או מעניין אותם . אתה רוצה חברים ? תלמד לסתום ותתחיל להקשיב ולהפנים. תפנים מה מטריד אותם, מה הם מצפים ממך ואיך הם באמת תופסים אותך. תבין את מידותיך דרך מה שאומרים לך חבריך. ואז תפתיע אותם לטובה.
 • you’re so vain – צניעות היא נכס: אתה באמת לא צריך לפרסם את עצמך כל פוסט שלישי. תחשוב לרגע איך איית מתייחס לחבר שלך שכל הזמן מספר לך כמה הוא מוצלח או מנסה לחזק אצלך את ההכרה בכמה שהוא מוצלח ואיזה כיף לך שאתה חבר שלו. הכל בסדר. החברים שלך יודעים מי אתה ולמה הם כאן. לא צריך להטיח להם את זה בפרצוף כל חמש דקות. Its not cool to say you’re cool. תפסיק עם הצעות המכר. בכלל, הצעות מכר זה כמו כיבוד לאורחים. זה צריך להיות על השולחן אבל אסור לעשות מזה עניין. יתחשק להם , הם יושיטו יד ויטעמו. התפקיד שלך זה לדאוג שהשיחה ליד השולחן תהיה נעימה ומעניינת מספיק כך שהם ירצו להישאר מספיק זמן כדי לקבל רעב.
 • תן לי קצת ממך ­- תספק ערך לא נפח . תראה להם כמה אתה מועיל ולא כמה את חכם. אף אחד לא מתרשם מעשרה פוסטים ביום. אף אחד לא מודד לך מילים או סופר לך משפטים. לא מוכרים פה לפי משקל.  אנשים מחפשים להבין איך אתה יכול להביא להם תועלת ולא איך את מתווסף לעשרות אלפי המסרים שהם מקבלים ביום . סייג לחוכמה , שתיקה. אם אין לך מה להגיד ומה להציע , תחזור לסעיף 3. רק טוב יצא לך מזה.
 • Work hard for the money  : תישאר מקצועי – אל תתבלבל, דף הפייסבוק מייצג את המותג . גם אם אתה אדם פרטי. אל תכניס תכנים אישיים ואל תתנהג כמו בן אדם. רצית להיות מותג ? תתנהג בהתאם. בלי להיעלב , להשמיץ , להרביץ להציק, להתבכיין להקניט, לקנא, להתרגז להתנכל להתקמצן וכל התכונות האנושיות האלו שגומרות לנו לשאול את עצמנו ” איך זה שילדים כל כך מתוקים ואנשים הם חרא של אנשים “
 •  Many rivers to cross  :  צא מהדף  – אתה צריך להקשיב מה אומרים עליך מחוץ לדף , להתערב בשיחה בדפים אחרים ולפגוש את הגולשים שלך גם במחוץ לאזור בטוח שלך . איפה שהשיחה האמיתית מתרחשת . ותתפלא , לפעמים זה אפילו לא בפייסבוק.
 • Moneys to tight to mention  תשקיע. כסף. זמן. מחשבה – הפעילות במדיה החברתית היא לא רק סיזיפית. היא גם יקרה. אף אחד לא קונה חיקויים לאורך זמן. אתה רוצה התלהבות אותנטית? תראה השקעה אמתית. You can fool some of the people some of the time but you can’t fool all the people all the time
 • Go your own way : תהיה מקורי ואותנטי– לעשות כמו כולם זה כמו לא לעשות כלום. העולם מלא בשכפולים והעתקים ולאף אחד אין סבלנות לעוד אחד. אל מה שמתרגלים כבר לא מרגישים. תמצא דרך להיות שונה. תכיר כמה שיותר את החברים שלך ואל תכיר כמה שיותר חברים. מי שיעשה עבורך את ההבדל הם אלה שבאמת מתחברים אליך ולא האלפים שמכירים אותך או עשרות האלפים שנתקלו בך . אלו שהייחודיות שלך מדברת אליהם. הם כבר יביאו את השאר.
 • lets get physical  : צור מפגש בעולם המוחשי. אל תישאר וירטואלי. תעשה כל מאמץ שהגולשים שלך ירגישו אותך נוגע בהם ופוגש אותם בעולם האמיתי. מה שלא מרגישים לא זוכרים. מה שלא צובט , לא קיים. המפגש האמיתי בעולם המוחשי מאפשרת לגולש לייחס חשיבות לזהות הוירטואלית של המותג. הדילוג החוזר בין המציאות לווירטואלי חיוני כדי להפוך את המותג שלך לחלק אינטגרלי מסדר היום של הגולש ובכך ליצור חיבור שלא מתבסס על שורת סטאטוס מוצלחת או תחרות נושאת פרסים.

באופן כללי תתחיל לחשוב איך אתה היית רוצה שחבר שלך יתנהג אליך ולא מה אתה הייתה רוצה לקבל מהחברים שלך . אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך והיית אך שמח. בקיצור , כל המדיה החברתית הזאת היא גשר צר מאד, והעיקר , לא לפחד כלל !  קבע פגישה ונייצר שיחה.

  חייג עכשיו 050-8652302

  ×